Yoruk Anatolian
Traditional Nomad Dogs for Functional Beauty
   Home

 

 
 
 
Karabaş Gandolf
 
Gandolf's semen is available for AI in the USA.
KARABAŞ GANDOLF is in the UK now. Contact me if you are interested in using him as a stud.
 
THIS SITE IS STILL UNDER CONSTRUCTION
 
 
Everything you will see in this site is directly related to original Turkish sources. The information that you will encounter here is based on my direct experience with these dogs since 1970. Unless otherwise specifically stated, no materials contained in this web site may be reproduced without author's permission. Copyright, Yorukanatolian. All photos used in this web site are owned by Guvener Isik. May not be reprinted without permission.
The author owns a goat and sheep cheese dairy in South Western Turkey. He is the master cheese maker and part time shepherd.
 
 
The Sheep Dogs of Anatolia

To view this page correctly, ad-blocker software and browser extensions must be turned off/disabled.
 

 

PETÇİL FAŞİZM

Pet denilen evcil sahibi olmak azınlığın da azınlığı, marjinal bir batı kuklaları gurubunca sertfikaya bağlanacakmış. Bu Alman aklıyla, PETA terörist örgütünün direktifleri ile  hareket etmek. Dahası faşizmin bir sureti bu. Hayvan bakma, besleme, sevme sertifikalanacak. Bürokrasinin hantallığına bir tane daha eklenecek. Sevgi ne zamandır karneye bağlanmaya başlandı? O vakit ahlakı da sertifikalandırın. Hayvan besleyecek kişi, beslediğini senin kriterlerine, senin tanım ve arzularına göre sevmek zorunda mı? Ruh hali tiranik ve narsistik ise “Evet”.  Sözde barınaklar, toplama kamplarında olduğu gibi, sertifikalandırmadan gelecek maddi kazanç da cabası. Nenemden, babamdan kalan itlerimi, kuşlarımı bir gurup hak hırsızı, kendi özel, sapkın ahlaklarına göre, kendi zevk ve duygusal rahatsızlıklarına göre şekillendiriyor. Böyle bir hal, İngitere ve NAFTA ülkelerinde bile yok. Pitbul NAFTA ve Commonwealth’de hiç bir vakit yasaklanmamışken, önce serbest vicdanlı insanların yaşadığı TR de yasaklandı! Irkçılığın bir çeşidi idi bu. Olsa olsa, pilot bölge, koloni Türkiye de denenmeli bu yeni hal. Batıyı memnun ettikçe zevklenen bu sapkın gurup, akıl ve ideoloji efendilerinden yine bir “Aferin” alacak. Bu şebeke, kuzu postunun altına saklanık kurtlar yumağı,  hayvansever değiller;  insansevmez, "insansevemeyez" ve hatta insan karşıtı, kollektifci, komünalci, kontrol sapıkları bunlar. Devlet vesayeti  altındaki semai dinin imamlarından bu konuda da tabii ki ses çıkmayacak. Yaradana değil, merkezi büroya tapan bu gürühun maaşları tehlikeye girer sonra. Yine de imamların dikkatine: vejeteryanizmin uzantısı, gayet hırçın, çirkef ve saldırgan yeni bir din ülkeye çoktandır ayak basmış durumda.

Kesin olan şu: hayvan beslemenin karneye ve memurların keyfine bağlanması hayvan sayısını azaltacak. Bu şebekenin nihai amacı da bu.  Evcil hayvanları yoketmek. Yenen hayvanların sayısını azaltmak. Bana inanmıyorsanız PETA ve benzeri şebekelerin misyonlarına gözatın. Korumak ve yoketmek tamamen zıt haller ama, bugün size korumacı, sevmeci şapkayı giyenler, yarın sterilize, imhacı şapkayı giyecekler. Bunu defalarca yaptılar. Bana inanmayın, elektronik ortamda kendi araştırmanızı yapın.